Online UPS

Online UPS

Online bir UPS'de, aküler her zaman eviriciye bağlıdır, bu nedenle bir güç aktarım anahtarına sahip olmak gerekli değildir. Bir güç kaybı meydana geldiğinde, redresör devreden düşer ve aküler güç akışını sabit ve değişmeden tutar.

Güç geri geldiğinde, doğrultucu yükün çoğunu taşımaya devam eder ve ayrıca aküleri şarj etmeye başlar. Bununla birlikte, yüksek güçlü redresörün aküleri aşırı ısınmasını ve elektroliti kaynatmasını önlemek için şarj akımı sınırlandırılabilir. Online bir UPS'nin diğer UPS türlerine kıyasla en yararlı avantajı, gelen şebeke gücü ile hassas elektronik ekipman arasında bir "elektrik güvenlik duvarı" sağlama yeteneğidir.

Online ups, elektrik izolasyonunun gerekli olduğu ortamlar veya güç dalgalanmalarına karşı çok hassas ekipman için idealdir. Bununla birlikte, teknolojideki ilerlemelerle birlikte, online ups ünitesi bir zamanlar yalnızca 10 kW veya daha büyük çok büyük kurulumlar için kullanıldı. Şimdi, 500 W veya daha az güç sağlayan ortak bir tüketici cihazı olarak mevcutlar.

Online ups'in başlangıç ​​maliyeti daha yüksek olabilir, ancak daha uzun pil ömrü nedeniyle toplam sahip olma maliyeti genellikle daha düşüktür. Çevrim içi UPS, güç ortamı "gürültülü" olduğunda, şebeke gücü kesintileri, kesintiler ve diğer anormallikler sık ​​sık olduğunda, hassas BT ekipman yüklerinin korunması gerektiğinde veya uzun süreli çalışan bir yedek jeneratörden çalıştırılması gerektiğinde gerekli olabilir.

Online ups'in temel teknolojisi, bekleme veya hat etkileşimli UPS ile aynıdır. Bununla birlikte, AC-DC akü şarj cihazı / redresörünün çok daha büyük bir akımına sahip olması ve iyileştirilmiş soğutma sistemleriyle sürekli olarak çalışmak üzere tasarlanmış redresör ve invertör ile tipik olarak çok daha pahalıya mal olur. Normal AC akımından beslendiğinde bile redresörün doğrudan inverteri çalıştırması nedeniyle çift dönüşümlü UPS olarak adlandırılır.

 

E-Bülten

İş & Sanat bültenimizin size ulaşmasını istiyorsanız...

Sosyal Medyada ARTronic

Sosyal Medyada bizi takip edebilirsiniz.

Artronic
Artronic
Artronic Whatsapp
Online Destek Hattı